Dzien otwarty

9. kwietnia odbył się Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1. Gościliśmy uczniów SP 1 i SP 2. Początek imprezy zaczął się na auli, gdzie przyszli gimnazjaliści uroczyście zostali powitani przez p. dyrektor M. Dawidowska i obejrzeli prezentacje dotycząca życia naszej szkoły, która zakończyła się konkursem. „Właściciele” najobszerniejszej i rozleglej wiedzy o naszym gimnazjum otrzymali słodkie nagrody. Następnie na uczniów czekała niespodzianka, na sali gimnastycznej zastali stanowiska z eksperymentami fizycznymi. I tak z pomocą naszych uczniów klas trzecich zostali wprowadzeni w świat fizyki ukryty w zabawkach i innych zestawach demonstracyjnych. Wszyscy mogli się pobawić, obejrzeć przebieg doświadczeń i usłyszeć naukowe wyjaśnienie zjawisk od starszych kolegów. Przy wyjściu z sali znalazło się również stanowisko słodkości, gdzie każdy mógł poczęstować się „eksponatami”;) aby nabrać sil do dalszego zwiedzania gmachu szkoły, m.in. biblioteki, pracowni komputerowych i pracowni fotograficznej. Na zakończenie nasi fotografowie wykonali uczniom pamiątkowe grupowe zdjęcie, chociaż, tak naprawdę, mamy nadzieje, ze nie bylo ono pożegnalne… ;)

Obrazy news??w: dsc_0148.jpg