Zajęcia ekologiczne w Szymbarku

Uczniowie klasy I f  oraz  III g i f wraz z opiekunkami Iwoną Dziedzic i Bożeną Kaczmarek spędzili 3 dni w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Uczestniczyli w 3 dniowym turnusie ekologicznym połączonym z czynnym wypoczynkiem i wyprawami turystyczno-krajoznawczymi po terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Odbyły się między innymi warsztaty z edukacji ekologicznej:”Orientacja w terenie, mapa , kompas” oraz „Zimowe kłopoty roślin i zwierząt", jak również  „Ziemia planetą owadów”. Zajęcia bardzo ciekawie prowadzili przyrodnicy – entomolog, ornitolog, botanik. Czas umiliło nam również ognisko i wspaniały kulig w zimowej scenerii oraz wyjście do CEPR , gdzie zorganizowano dla nas wyjątkową lekcję historii. Zwiedziliśmy  tu Dom do góry nogami, Dom Sybiraka, Dom Powstańca Polskiego z Adampola, Zagrodę Trapera Kaszuby z Kanady, Replikę bunkra oraz jedną z najdłuższych desek świata.