Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy

W piątek 11.01.2013r. Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Gramy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów”. Od pierwszej przerwy międzylekcyjnej trwał kiermasz książek przekazanych przez uczniów i nauczycieli, loteria fantowa oraz sprzedaż ciasteczek upieczonych przez nasze uczennice. Na czwartej godzinie lekcyjnej klasy, których uczniowie wspomogli akcję, mieli przyjemność oglądać przedstawienie „Dziwny jest ten świat” przygotowane pod kierunkiem pań E. Pawłowskiej i L. Kosińskiej. Po spektaklu odbył się koncert uczennicy naszego gimnazjum Aleksandry Żmuda–Trzebiatowskiej, która wraz ze swoim zespołem ( przygotowanie – p. Mirosław Zahl ) wystąpiła na rzecz WOŚP . Na scenie zaśpiewały również Aleksandra Dzierżak oraz Aniela Sekulska.
Akcja przyniosła znaczący efekt w kwocie ponad 700 złotych.
Również w niedzielę 13.stycznia 40. wolontariuszy z naszej szkoły wyruszyło na ulice Bytowa, by wziąźć udział w kweście.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Finału: wolontariuszom, nauczycielom i uczniom zaangażowanym w pracę sztabu.

Obrazy newsów: orkiestra.jpg