Projekt "Fotografia naszą szansą"

Zakończył się trwający od marca do grudnia 2012 r. projekt pn. „Fotografia Naszą Szansą” realizowany przez Stowarzyszenie „Żywa Szkoła”, a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podczas zajęć uczestnicy przyswajali teoretyczną wiedzę z zakresu fotografii oraz uczestniczyli w zajęciach plenerowych. W ramach projektu zorganizowano wyjazd do Malborka, Ustki, Gniewina oraz do Piaszna.

Podczas zajęć powstały ciekawe zdjęcia, które przedstawione zostały na wystawie fotograficznej podsumowującej realizację projektu i pokazującej dorobek fotograficzny uczestników.

Zaprezentowano blisko 300 zdjęć wykonanych przez uczestników projektu. Wystawę odwiedziło kilkudziesięciu zaproszonych gości, m.in. Ryszard Sylka - Burmistrz Bytowa, Adam Leik - Z-ca Burmistrza Bytowa, Mirosława Dawidowska - Dyrektor Gimnazjum nr 1, Jarosław Jakusz - Dyrektor SP2, Krzysztof Nesterowicz - Prezes Stowarzyszenia „Żywa Szkoła” oraz rodziny uczestników projektu.

Spośród zaprezentowanych na wystawie fotografii, komisja w składzie: Adam Leik - Z-ca Burmistrza Bytowa, Kazimierz Rolbiecki - Tygodnik Lokalny „Kurier Bytowski”, Adam Jutrzenka - www.fotobytow.pl oraz Rafał Szulc - Kodak Express Bytów wybrała najciekawsze zdjęcia.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie tj.

1.       Gimnazjum, gdzie zwycięzcami zostali: Agata Hasulak, Karolina Majkowska, Kamila Balińska,

2.       Szkoła Podstawowa, gdzie zwycięzcami zostali: Kamil Pogoda, Marta Klasa, Aleksandra Dąbek.

Ponadto wyróżniono: Joannę Sobisz (G1), Aleksandrę Krakowiak (G1), Zuzannę Micheńko (SP2) i Agatę Mielewczyk (SP2).

Wystawę połączono z poczęstunkiem podczas którego na słodko i wesoło dyskutowano o zakończonym projekcie  i prezentowanych zdjęciach.

Obrazy newsów: dsc_0008.jpg

Obrazy newsów: dsc11.jpg