Witamy wszystkich na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie.

Dane teleadresowe:
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów
Tel./fax. 59 8222557, e-mail: sp1bytow@gmail.com

"Bo dobro powraca" - spotkanie z Konstantym Golbą

W dniu dzisiejszym do klasy II c przybyli wspaniali goście - pan Konstanty Golba (prezes Fundacji "Nasze futrzaki") wraz z pieskiem Marleyem, który w chwili obecnej przebywa jeszcze w schronisku dla psów "Azyl" w Przyborzycach, ale znalazł już dom i niebawem zamieszka ze swoją nową rodziną.
Pan Kostek opowiedział dzieciom o losach zwierząt, które trafiają do schroniska, o pracy wolontariuszy i poszukiwaniu szczęśliwych domów dla swoich podopiecznych. Otrzymały one pamiątkowe magnesy oraz przekazały zebraną przez uczniów naszej szkoły karmę.
Jeżeli ktoś zechce wesprzeć schronisko "Azyl", może to zrobić również w formie finansowej wpłacając na konto Fundacji "Nasze futrzaki" https://fundacjanaszefutrzaki.pl

Obrazy newsów: futrzak.jpg

Konkurs czytelniczy

Dnia 27.05.2019 r.  chętni uczniowie z klas 4 i 5 wzięli udział   konkursie czytelniczym "Od deski do deski" zorganizowanym przez p. M. Szemela. Konkurs sprawdzał znajomość lektur:
klasy 4 - "Akademia Pana Kleksa" J.Brzechwy
klasy 5 - "W pustyni i w puszczy" H.Sienkiewicza.
W konkursie wzięło udział 28 uczniów.
 Laureaci:
"Akademia Pana Kleksa" :
1.Kirdzik Amelia kl.4 b
2.Ciżmowska  Gabriela kl.4b
3.Sikora Łukasz kl.4c
"W pustyni i w puszczy":
1.Jaśniak Amelia 5a
2.Boniecka Paulina kl.5a
3.Zielińska Maja kl.5 a
Wyróżnienie:
Wiśniewska Amelia kl.5 c
Janta Grzegorz kl.5 c
Kirdzik Amelia kl.4 b

Obrazy newsów: czyt.jpg

Akcja "Robimy zdrowe kanapki"

Uczniowie klasy II c podjeli wyzwanie ROBIMY ZDROWE KANAPKI🍞🥐🥖🍅🥒🧀🥗 Były one nie tylko smaczne, zdrowe ale i pięknie wykonane👍Nawet największe niejadki zajadały swoją porcję z apetytem😊Dzieci podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków, ale przede wszystkim świetnie się bawiły😊

Obrazy newsów: kana.jpg

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Wycieczka uczniów w ramach języka kaszubskiego

Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w ciekawej wycieczce, która dostarczyła im wielu niezapomnianych przeżyć. Najpierw odwiedzili Zagrodę Albrechta Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, gdzie dowiedzieli się jak wyglądało dzieciństwo 100 lat temu, jakie obowiązki należały do dzieci, jakimi zabawkami się bawiły. Starsi uczniowie wzięli udział w warsztatach tkania na krośnie oraz zapoznali się z technikami i wzorami tkackimi. Natomiast młodsi z różnych materiałów wykonali lalki, podobne do tych, jakimi bawili się ich rówieśnicy w ubiegłym wieku.Przywitaliśmy się również ze zwierzętami mieszkajacymi w zagrodzie.
Kolejnym etapem wycieczki było Multikino i seans filmu "Kraina cudów" oraz rewelacyjna zabawa w Parku Trampolin.

Obrazy newsów: kasz.jpg

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Lista uczniów przyjętych do klasy pierwszej

Drodzy rodzice

Poniżej znajduję się lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020.

Noc kaszubska z EduGeniuszem

Noc kaszubska w Szkole Podstawowej nr 1 w Bytowie🧡podczas zajęć uczniowie budowali z klocków Lego ® świat przedstawiony znany z książek o 💚Byciu herbu Kasztan💚 powstał Bycio😊 wiewiórka Ania🐿, bytowski zamek krzyżacki🏰, kościół św. Katarzyny, cerkiew św. Jerzego, most nad Borują, kasztanowiec🌳, lipa, duch👻, wehikuł czasu🛸, kawka...Dzięki kreatywnej zabawie z pewnością treść obu książek Pani Anny Gliszczyńskiej zapadnie na długo w pamięci dzieci😀 Dziękujemy bardzo za ogromne zaangażowanie i niczym nieograniczoną wyobraźnię oraz pomysłowość, która zaowocowała tak przepięknymi budowlami 🧡💚🧡Brawo👏👏👏

Obrazy newsów: legoo.jpg