Witamy wszystkich na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie.

Dane teleadresowe:
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów
Tel./fax. 59 8222557, e-mail: sp1bytow@gmail.com

Biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas I obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W poniedziałek 26 listopada spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej, uczniowie przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki, brali udział we wielu konkursach i zabawach. Układali  puzle,  szablony misia, ubierali misia w ubranka, rozpoznawali owoce z zamkniętymi oczami- zgadnij co jesz?  Wybraliśmy największego i najmniejszego, najbardziej puszystego i wytartego oraz najbardziej kolorowego misia. Właściciele tych misiów otrzymali dyplomy. Nie zabrakło również głośnego czytania "Kubusia Puchatka". Wykonywaliśmy też zdjęcia  z misiami. W bibliotece zorganizowano wystawę pluszaków i książek o misiach. Dzień Misia był świetną zabawą.

Obrazy newsów: misiek.jpg

Dzień zdrowego jedzenia.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dnia 8 listopada obchodziliśmy „Dzień zdrowego jedzenia „. W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę  literatury dotyczącej zdrowego stylu życia. Ponadto w gabinecie pielęgniarki każdy mógł sprawdzić swój wskaźnik BMI , na którego podstawie można określić stan fizyczny osoby, ewentualnie nadwagę lub niedowagę. Podczas godzin wychowawczych w listopadzie przeprowadzone zostaną pogadanki na temat zasad zdrowego odżywiania, wpływu ruchu na kondycję fizyczną i psychiczną.  Z tej okazji również  w klasach wykonano gazetki.

Obrazy newsów: czytanie_dzien.jpg

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Relacja z zajęć koła turystycznego

Żywy kontakt z przyrodą uczniów klas VII B i III G wraz z opiekunkami Małgorzatą Kożyczkowską i Iwoną Dziedzic oraz pracownikiem Nadleśnictwa Bytów. Podczas zajęć koła turystycznego i w ramach innowacji z biologii oraz geografii wybraliśmy się na ścieżkę przyrodniczą "LAS RZEPNICKI ". Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew po liściach oraz korze. Poznali ptaki występujące w pobliżu Bytowa oraz formy polodowcowe krajobrazu młodoglacjalnego. Badaliśmy również czystość wody w pobliskim jeziorze.

Obrazy newsów: lasek.jpg

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Dnia 29.10.2018 r.  bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I a, I b, I c.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie,  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Z zainteresowaniem oglądały też książkę dla niewidomych, napisaną w języku Braille`a.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani  bibliotekarka ogromną książką dokonała pasowania każdego z uczniów.

Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej  otrzymali zakładki i samodzielnie wypożyczyli książki. Tekst przysięgi i ,,Prośby książki” powiesili w klasie, by przypominały im o książkach i bibliotece.

Obrazy newsów: pasowanieczytnika.jpg

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Broszura informacyjna o planowanych kierunkach kształcenia w roku szkolnym 2019/2020r.

Planowane kierunki kształcenia w szkołach ponadgimnazjalych\ponadpodstawowych w roku 2019/2020.

Obrazy newsów: nabor.jpg

Pobierz broszurę

Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bytowie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bytowie informuje, że świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na każde rozpoczynające rok szkolny dziecko, uczące się w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, do ukończenia przez nie 20 roku życia.

Osoby legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym bądź znacznym stopniu niepełnosprawności mogą otrzymać wsparcie do 24 roku życia. Wyplata świadczenia „Dobry Start” nie jest uzależniona od dochodu. Programem nie zostały objęte dzieci w zerówce.

Rodziny które do tej pory nie zdecydowały się na złożenie wniosku, mają coraz mniej czasu, ponieważ wnioski przyjmowane będą tylko do 30 listopada 2018.