Rekrutacja 2022/2023
Konsultacje
Przedmiotowe Zasady Oceniania

Witamy wszystkich na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie.

Dane teleadresowe:
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów
Tel./fax. 59 8222557, e-mail: sp1bytow@gmail.com

Obrazy newsów: czyt.jpg

Informujemy, że nasza szkoła  w 2022 roku otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Cele szczegółowe Programu:
- zwiększenie atrakcyjności oferty biblioteki szkolnej przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w księgozbiorze.
- wzrost dostępności książek w bibliotece.
- wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.
- rozwój współpracy pomiędzy szkołą a bibliotekami publicznymi na terenie miasta i gminy.

W ramach wsparcia otrzymaliśmy 15 000 zł. Z tego:
- 12 000 zł, to środki pochodzące z budżetu państwa,
- 3 000 zł to wkład organu prowadzącego.

Otrzymane środki finansowe zgodnie z celem programu zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych i lektur (9000 zł) , realizację działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży (500 zł) oraz zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki szkolnej(5500 zł).

Dzięki programowi nasza biblioteka wzbogaciła się o biblioteczkę, biurka, pufy, fotele, szafę . Ponadto, w związku ze wzrostem ilości książek,  zakupiliśmy też regały biblioteczne oraz plastikowe podpórki do książek.

Zgodnie z zaleceniami programowymi Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. biblioteka szkolna umożliwia czytelnikom wypożyczanie książek w czerwcu na okres wakacji. W tym celu należy zwrócić do biblioteki wcześniej wypożyczone lektury i inne książki, najpóźniej do 20 czerwca, aby móc wypożyczyć książki na wakacje.

Najważniejszym pozytywnym efektem przystąpienia do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest wzbogacenie biblioteki szkolnej o nowości wydawnicze i książki atrakcyjne z różnych dziedzin wiedzy dla młodego czytelnika oraz lektury szkolne .

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Zawsze pozostaniesz w naszej pamięci Bogdanie

Obrazy newsów: bogdan.jpg

11 Listopada - Święto Niepodległości

W tym roku obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji nasi uczniowie wraz z opiekunami p. Zdzisławem Cyrsonem, p. Rafałem Knopem i p. Jackiem Żmuda Trzebiatowskim przygotowali wystawę zatytułowaną "Droga Polski do niepodległości".
Wystawę tworzą okolicznościowe plakaty, dokumenty, odznaki wojskowe, militaria z epoki, umundurowanie oraz ekwipunek żołnierski.
Towarzyszy jej pokaz multimedialny połączony z występem chóru szkolnego prowadzonego przez panią Renatę Domeradzką.

Obrazy newsów: niepodlegla1.jpg

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Przedsięwzięcie MEiN "Poznaj Polskę"

03.11. uczniowie naszych klas IV odbyli wycieczkę do Gdyni dofinansowaną ze środków ministerialnych w ramach Programu "Poznaj Polskę".

Obrazy newsów: cne.jpg

Odwiedzili Centrum Nauki Experyment, gdzie oprócz zwiedzania wystawy, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "Bio-katastrofa" i "Kryptonim Experyment". W Muzeum Marynarki Wojennej uczestniczyli w zajęciach dotyczących tradycji i zwyczajów marynarskich.

Obrazy newsów: mmw.jpg

Program ministerialny "Junior. Edu-Żywienie"

Więcej o programie 👉 www.jez.edu.pl

Obrazy newsów: jedzenie.jpg

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

30 września, wraz ze szkołami z całej Europy i ze świata, świętowaliśmy ESSD - European School Sport Day. Tego dnia klasy I-III z wychowawcami oraz klasy IV z nauczycielką wychowania fizycznego J. Karpińską  promowały aktywność fizyczną.

Obrazy newsów: sport.jpg